Zámecký Lihovar Blatná

V samé blízkosti blatenského zámku postavil baron František Hildprandt roku 1812 cukrovar, přestavěný v roce 1885 na lihovar. Od té doby se traduje výroba jak lihu, tak konečných výrobků, především ovocných destilátů. Po druhé světové válce byl lihovar začleněn do Západočeských lihovarů. V rámci restituce přešel zpět do vlastnictví rodiny Hildprandtů. Snahou majitelů je navázat na rodinné tradice a podle rodinných receptů vyrábět vysoce kvalitní destiláty.

V současné době patří naše firma k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR. Areál v blízkosti zámku Lnáře slouží k výrobě surového lihu, který se používá jako základ pro výrobu bylinných likérů a vodky. Areál v blízkosti zámku Blatná pak pro samotnou výrobu ovocných destilátů. Jako je slivovice, třešnovice, mirabelkovice, jablkovice, višňovice, hruškovice. Za vynaložení značných investic je výroba vybavena nejmodernější technologií, která umožňuje růst produktivity a především zachovat špičkovou kvalitu našich destilátů.

Jako vstupní surovina je používáno ovoce v největší možné kvalitě a to především z oblasti jižních Čech.

Tradiční postupy za použití nejmodernější technologie splňují veškeré požadavky na vývoz našich výrobků do zemí Evropské unie, Švýcarska a ČR.

Výroba ovocných destilátů probíhá dvoustupňovou destilací POOSTIL. Jedná se o pravé destiláty, vyráběny bez jakýchkoliv přísad.

 

KONTAKTPlzeňská 315, 388 01 Blatná

+420 383 422 523

liquib@liquib.cz
 

SLEDUJTE NÁS

 
Over18